[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zyziek7
    Drive
    • 2014
    • 43

    Widzę że na forum większość radzi sobie z problemem ,,siedzącego tyłka" poprzez montaż sprężyn pomocniczych. Takie też poleca ASO (640 zł z montażem). W sklepie autoczęściskoda polecono mi założenie sprężyn do kombi . Mam pytanie : czy ma ktoś doświadczenie z takim rozwiązaniem - na ile to jest skuteczne i czy warto sobie z tym zawracać głowę czy lepiej od razu pójść w sprężyna wspomagające.
    U mnie tył jest na pełnym zbiorniku LPG + koło + ok. 1/2 PB na poziomie 360 ,
    Mimo że auto na gwarancji w serwisie usłyszałem że do O2 FL skoda nie poczuwa się do zmiany (robili tak tylko w TOUR) więc chyba muszę we własnym zakresie coś zrobić.
    Octavia 2FL Family plus HB

    Komentarz

    • aronus
      Rider
      • 2008
      • 643
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Ogólnie w tym wątku polecane są sprężyny firmy LESJÖFORS, które występują w trzech odmianach do liftbecka, kombii i HD, czyli do aut obciążonych.
      Ja w liftbacku mam założone sprężyny firmy LESJÖFORS od kombi i jeżeli chodzi o wysokość to szału nie ma, bo mam wysokość 380mm. Oprócz LPG, koła zapasowego w bagażniku mam też hak, który trochę waży. Jeżdżę na tych sprężynach od roku i nie zdarzyło mi się przytrzeć na progach zwalniających itp. Jednak nie da się ukryć, że 380 mm to dalej poniżej dopuszczalnego minimum wynoszącego 385 mm.

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        zyziek7, popraw sobie silnik w opisie bo w FLce to AHL nie był już dostępny :wink: Skoda żadnej łaski Ci nie robi jak masz jeszcze gwarancję, zależy tylko jak bardzo jesteś uparty na przepychanki z ASO.


        aronus, bo jak się chce mieć kombi z hakiem i pełnymi zbiornikami na wysokości 390 to trzeba Monroe założyć, u mie właśnie taki wymiar ma auto przygotowane do jazdy

        Komentarz

        • aronus
          Rider
          • 2008
          • 643
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Leonn w sumie racja teraz pochyliłbym się na sprężynami monroe, bo nie przekonuje mnie podwyższanie tyłu auta poprzez jego utwardzenie tak jak ma to miejsce w przypadku Lesjo HD. Osobiście nie rozpaczam, że mam z tyłu Lesjo 19 i 380 mm prześwitu, bo od roku nie udało mi się leżącego policjanta przyhaczyć, ale 10mm wyżej by się przydało chociażby dla efektu wizualnego

          Komentarz

          • leonn
            RS
            • 2011
            • 2726
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            aronus, Lesjo są dobre do aut bez lpg, a ja mam i mówię o Monroe HD właśnie :wink: Bo kombi + 30kg koło zapasowe + 15kg hak + 60kg Lpg + fotelik i trochę gratów w bagażniku to już robi dodatkowe obciążenie, a auto jest jeszcze nie załadowane.
            Lesjo HD do kombi bez gazu , a Monroe HD do kombi z Lpg+hak ja takie wnioski wyciągnąłem z całego tego wątku :wink:

            Komentarz

            • yunior81
              RS
              • 2010
              • 1657
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez leonn
              Bo kombi + 30kg koło zapasowe + 15kg hak + 60kg Lpg + fotelik i trochę gratów w bagażniku to już robi dodatkowe obciążenie, a auto jest jeszcze nie załadowane
              Do takiego zestawu polecam sprężyny z pakietu na bezdroża

              U mnie w byłej octavii full PB i LPG, zapas - ok 415 mm. Charakterystyka zawieszenia bez zmian.

              Komentarz

              • zyziek7
                Drive
                • 2014
                • 43

                Zamieszczone przez leonn
                zyziek7, popraw sobie silnik w opisie bo w FLce to AHL nie był już dostępny :wink: Skoda żadnej łaski Ci nie robi jak masz jeszcze gwarancję, zależy tylko jak bardzo jesteś uparty na przepychanki z ASO.


                aronus, bo jak się chce mieć kombi z hakiem i pełnymi zbiornikami na wysokości 390 to trzeba Monroe założyć, u mie właśnie taki wymiar ma auto przygotowane do jazdy
                Faktycznie na fakturze jest BSE , więc już poprawiam. W sprawie sprężyn , dzwoniłem do serwisu i w czwartek jestem na sprawdzenie umówiony. Facet z serwisu powiedział że sprawdzą i zobaczą co dalej, z tym że to pierwsza pozytywna odpowiedź (do tej pory twierdzono że instalacja jest dodatkowym wyposażeniem i wtedy na swój koszt trzeba MEDY zapodać i koniec) Będę informował jak przebiega sprawa.
                Octavia 2FL Family plus HB

                Komentarz

                • bishop
                  L&K
                  • 2012
                  • 1430

                  Zamieszczone przez zyziek7
                  Mimo że auto na gwarancji w serwisie usłyszałem że do O2 FL skoda nie poczuwa się do zmiany (robili tak tylko w TOUR) więc chyba muszę we własnym zakresie coś zrobić.
                  Tak oczywiście właścicieli tourów , traktowali po królewsku a reszta z doroższymi wersjami niech spada na drzewo . , lepszej ściemy w aso dawno nie słyszałem.

                  Zamieszczone przez zyziek7
                  (do tej pory twierdzono że instalacja jest dodatkowym wyposażeniem i wtedy na swój koszt trzeba MEDY zapodać i koniec) Będę informował jak przebiega sprawa.
                  Może i dodatkowy , ale montowanym w aso z 2 letnią gwarancją. Wiele osób miało nawet 2x wymienianie bez dopłaty 1zł.
                  Poczytaj trochę porad na forum odnośnie wizyt i reklamacji w aso.

                  Komentarz

                  • zyziek7
                    Drive
                    • 2014
                    • 43

                    No i przyszła informacja z serwisu. Najpierw pomierzyli i stwierdzili ,że faktycznie - przód 390 czyli w normie , tył 370 czyli o ok. 25 mm za nisko. Wysłali zapytanie do Skoda AP i po trzech dniach odpowiedzieli ,że nie ma możliwości wymiany na gwarancji (zaproponowali MEDY za 900 zł)Na moje pytanie jak to jest, bo auto jeszcze na gwarancji odpowiedzieli ,że owszem wymieniali ale jak auto miało do pół roku lub 10000 czym mnie kompletnie rozwalili. I teraz pytanie co radzicie odpuścić czy dalej walczyć i ewentualnie jaką drogą ???
                    Octavia 2FL Family plus HB

                    Komentarz

                    • ggag1aggg1
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 164
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Mi się wydaje , że dobrze by było znaleźć kogoś kto przekroczył te ich "granice " i mu wymienili oraz walczyć podając przykład tego człowieka albo narobić jakiegoś ostrego szumu w mediach lub w prasie to się obudzą bo kity to oni dobrze wciskają ale odpowiedzialności za fuszerki już nie biorą

                      Komentarz

                      • Borsuk2
                        L&K
                        • 2010
                        • 1203

                        zyziek7, nie odpuszczaj. W moim przypadku też stawali okoniem, ale ostatecznie dołożyli mady i jest ok.
                        Fajna stronka

                        Komentarz

                        • Wojtenio
                          L&K
                          • 2012
                          • 1093
                          • Octavia III (5E3)
                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                          Zamieszczone przez zyziek7
                          (zaproponowali MEDY za 900 zł)
                          To ASO ma ładną przebitkę za te med-y , na alledrogo po 450 zł za komplet , no ale z czegoś muszą żyć 8) .

                          Komentarz

                          • esjot
                            Ambiente
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 152

                            Na allegro są obniżające o 30 mm , a nie wspomagające , a to różnica :-)
                            Superb - 2 Kombi

                            Komentarz

                            • aronus
                              Rider
                              • 2008
                              • 643
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez esjot
                              Na allegro są obniżające o 30 mm , a nie wspomagające , a to różnica :-)
                              Mylisz się:

                              Komentarz

                              • leonn
                                RS
                                • 2011
                                • 2726
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez zyziek7
                                Na moje pytanie jak to jest, bo auto jeszcze na gwarancji odpowiedzieli ,że owszem wymieniali ale jak auto miało do pół roku lub 10000 czym mnie kompletnie rozwalili. I teraz pytanie co radzicie odpuścić czy dalej walczyć i ewentualnie jaką drogą ???
                                Jeśli masz liftbacka, a tak z opisu wynika to nie odpuszczaj! Medy załatwią sprawę.
                                Mają zapewnić Ci jazdę autem spełniającym normy producenta i zapewniającym bezpeczństwo podrózowania tym samochodem!

                                U mnie wymieniali dwa razy :wink:

                                Zamieszczone przez zyziek7
                                Wysłali zapytanie do Skoda AP i po trzech dniach odpowiedzieli ,że nie ma możliwości wymiany na gwarancji (zaproponowali MEDY za 900 zł)
                                Ściema jaką każdemu kto ważył się zwrócić o naprawę gwarancyją, przy naszych reklamacjach chcieli tylko 650zł :lol: A normalne sprężyny kosztują max 350zł

                                Komentarz

                                • Maicroft
                                  Moderator
                                  S_OCP MemberModeratorr
                                  • 2004
                                  • 25757
                                  • Audi

                                  Ale po co dalej kombinujecie z tymi MADami w autach po gwarancji. Jest podany sposob jaka sprezyne trzeba wsadzic i bedzie wszystko dobrze, a nie dorabiac kolejna sprezyne do sprezyny. Ciekawe czy zglaszajac problem w Czechach tez by dolozyli jakies badziewia na tyl :lol:

                                  Lesjofors do Kombi na tył zwykła to 42 857 19
                                  Lesjofors do Liftbacka na tył zwykła to 42 857 18
                                  Lesjofors do Kombi na tył Heavy Duty to 42 857 20 - 130zl szt, wiec nawet z wymiana mniej niz cale te MADy, nie mowiac juz o ASO :lol:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz

                                  • aronus
                                    Rider
                                    • 2008
                                    • 643
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Jakoś w Czechach do instalacji zakładanej w fabryce a nie takiej jak u nas u dilera MADów nie dokładali :roll: Samej koncepcji MADów nie neguję, ale moim zdaniem MADy powinny być zakładane do sprężyn stosunkowo świeżych może do takich, które przejechały do 10 tys. km właśnie :lol: Tak na prawdę nie wiemy w jakim stanie są oryginalne sprężyny po jeździe przez dłuższy czas z dużym ugięciem. U mnie np. jedna sprężyna była pęknięta na pierwszym zwoju, także nie było tego widać z zewnątrz. Było to przy przebiegu powyżej 100 tys. km, ale pęknięcie to musiało wynikać ze zmęczenia materiału, wynikającego z obciążenia bo jeżdżę po emerycku, a na kołach mam balony 15 cali.

                                    Komentarz

                                    • zyziek7
                                      Drive
                                      • 2014
                                      • 43

                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      Ale po co dalej kombinujecie z tymi MADami w autach po gwarancji. Jest podany sposob jaka sprezyne trzeba wsadzic i bedzie wszystko dobrze, a nie dorabiac kolejna sprezyne do sprezyny. Ciekawe czy zglaszajac problem w Czechach tez by dolozyli jakies badziewia na tyl :lol:

                                      Lesjofors do Kombi na tył zwykła to 42 857 19
                                      Lesjofors do Liftbacka na tył zwykła to 42 857 18
                                      Lesjofors do Kombi na tył Heavy Duty to 42 857 20 - 130zl szt, wiec nawet z wymiana mniej niz cale te MADy, nie mowiac juz o ASO :lol:
                                      Ok. ale do liftbacka z LPG to jak piszą użytkownicy minimum 19 ??? No i w tej cenie trudno trafić , możesz podrzucić linka ???
                                      Octavia 2FL Family plus HB

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        W googlu numer wrzucilem i jakis sklep wyskoczyl i mial taka cene na 20.

                                        Sprężyna zawieszenia LESJÖFORS 4285719 42 857 19 LESJÖFORS. Sklep z częściami, akcesoriami, olejami, płynami, smarami i kosmetykami do samochodów. Auto części ARWIT.


                                        Pytanie na ile cena jest cena sprzedazy, a nie jedynie reklama ze starych zapasow.


                                        Tu tez mozna napisac.

                                        Mozna szukac polskiego zamiennika D&D daja 5 lat gwarancji na sprezyne, a sprezyna kosztuje ponizej 100zl/szt. Pytanie jak z przysiadaniem tyleczka.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • leonn
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 2726
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          zyziek7, odpuszczasz ASO?


                                          Zamieszczone przez zyziek7
                                          do liftbacka z LPG to jak piszą użytkownicy minimum 19 ?
                                          Zgadza się.
                                          Zamieszczone przez zyziek7
                                          No i w tej cenie trudno trafić , możesz podrzucić linka ?
                                          Przecież u nas sprzedawcy mają np. autoparts i konkon http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=32

                                          Komentarz

                                          • siemi1
                                            L&K
                                            • 2012
                                            • 1287
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            Ale po co dalej kombinujecie z tymi MADami w autach po gwarancji. Jest podany sposob jaka sprezyne trzeba wsadzic i bedzie wszystko dobrze, a nie dorabiac kolejna sprezyne do sprezyny. Ciekawe czy zglaszajac problem w Czechach tez by dolozyli jakies badziewia na tyl :lol:

                                            Lesjofors do Kombi na tył zwykła to 42 857 19
                                            Lesjofors do Liftbacka na tył zwykła to 42 857 18
                                            Lesjofors do Kombi na tył Heavy Duty to 42 857 20 - 130zl szt, wiec nawet z wymiana mniej niz cale te MADy, nie mowiac juz o ASO :lol:
                                            Czy te sprężyny Lesjofors są tylko sztywniejsze czy tez podywższaja powyzej standardowej wysokosci?
                                            Nie chce robic prawie scouta ale wkurza mnie wiszący tyłek.
                                            Jutro sprawdze jakie mam spręzyny ale
                                            przy załadowanym tyle na wakacje miedz oponą a krawędzią błotnika nie było szpary.
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                            Sprzedam na OLX!!

                                            Komentarz

                                            • rodaczek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1598
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez siemi1
                                              Czy te sprężyny Lesjofors są tylko sztywniejsze czy tez podywższaja powyzej standardowej wysokosci?
                                              Lesjo są tylko sztywniejsze ( tak pisali w tym wątku) . Ja zapodałem Monroe i one podniosły tył.

                                              Moja Octavia:
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                              Rafał

                                              Komentarz

                                              • adamusek
                                                Rider
                                                • 2010
                                                • 331

                                                ja mam lesjo HD i rewelacja nawet pol tony nie robi na aucie wrazenia...
                                                Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                                Ostrzega Yanosik
                                                Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                                Komentarz

                                                • robreg
                                                  L&K
                                                  • 2010
                                                  • 1195
                                                  • Octavia I (1U2)
                                                  • AXP 1.4 MPI 75 KM

                                                  Zamieszczone przez rodaczek
                                                  Zamieszczone przez siemi1
                                                  Czy te sprężyny Lesjofors są tylko sztywniejsze czy tez podywższaja powyzej standardowej wysokosci?
                                                  Lesjo są tylko sztywniejsze ( tak pisali w tym wątku) . Ja zapodałem Monroe i one podniosły tył.
                                                  U mnie po zastosowaniu sprężyn wg pomysłu Rodaczka w końcu auto stoi moim zdaniem normalnie - tzn przód jest rozsądnie niżej niż dupa.

                                                  Wcześniej Octavia z pustym bagażnikiem prezentowała się jak burakowóz jadący na targ, z kufrem zasypanym po brzegi pyrami.
                                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                                  ----
                                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                  Komentarz

                                                  • same_oktany
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 305
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    uffff
                                                    kończę 89 stronę :diabelski_usmiech :P
                                                    no ale nie o tym

                                                    Kilka tygodniu temu jeden uprzejmy użytkownik octavki, który jechał przede maną jakieś kilka metrów oznajmił mi przez radyjko, abym zrobił sobie korektę śwaitełek bo mu strasznie daje po lusterkach. No fakt - myślę sobioe -auto obciążone ja na przednim fotelu z tyłu 1os dorosła + dziecko w foteliku no i bagażnik zarąbany pod samą roletę/

                                                    Po wnikliwych oględzinach okazało się, że jednak coś jest nie halo bo mi chlapacze prawie asfalt zamiatają.

                                                    No i się zaczęło. po powrocie szybciutko OCP i masz ci babo placek.
                                                    prawie tydzień mi zajęło przejrzenie 89stron. w między czasie:
                                                    - dokonałem pomiaru (ok 360-365mm - cały baki PB i LPG, pełny zapas z lewarkiem, jakiś klucz do koła, gaśnica,apteczka),
                                                    - telefon do ASO - odmowa w stylu ze do 6 miesięcy 10kkm
                                                    - wizyta w ASO aby mi prosto w oczy powiedziano to co przez telefon. skutek wizyta "pomiarowa" już za kilka dni. (jeszcze nie napiszę wo które ASO chodzi bo do tej pory rozsądnie załatwiałem rzeczy i problemów nie było)


                                                    jako że moja "skorupa" już jeździ po tym świecie 1,5 roku i raczej nie służy do niedzielnych wypadów na sumę dotarło do mnie, że być może warto zastanowić się nad rozwiązaniem alternatywnym.

                                                    Wasze opinie, pomiary pomogły skierować się jednak, w razie jakby co, ku wymianie sprężyn.
                                                    Wybór padł na MONROE SP3349 - koledzy już wcześniej wyrażali opinie na temat tych sprężyn - Bodajże z Czech napłynęła inf ze są niezbyt w porządku ale reszta kolegów raczej jest /była zadowolona według własnych upodobań, samopoczucia, walorów użytkowych, faz księżyca i pogody na Hawajach. Jeśli się mylę poprawcie! :szeroki_usmiech


                                                    MONROE ma w katalogu 2 rodzaje SP3349 i SP3349* (HD) które zakładaliście ?
                                                    a tu katalog MONROE http://monroecata.idweaver.be/files/...013/index.html

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...